HÜDA Par bünyesinde siyasete atılan avukat Serkan Ramanlı, 1980 Batman doğumludur.

İlk, orta ve lise eğitimini Batman'da yapan Ramanlı, Edebiyat Fakültesinin yanında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Batman Barosuna kayıtlı olan Ramanlı, baro yönetiminde genel sekreter ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere tüm Türkiye'de birçok başarılı çalışmanın içinde yer alan Ramanlı, birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalıştı.

Hür Dava Partisinin kurucuları arasında yer alan ve Genel İdare Kurulu, İstişare Kurulu ve Başkanlık Divanı gibi birçok kademesinde görev alan Ramanlı, son kongrede seçildiği parti sözcüsü olarak görev yapmaya devam ediyor. Kürt Sorunu başta olmak üzere toplumsal olayların çözümüne yönelik çalışmaların içinde aktif olarak yer alan Ramanlı, 2018 seçimlerinde HÜDA Par'dan İstanbul Milletvekili adayı olmuştu.

Hukukçu kimliği ile birçok yerel, bölgesel ve ulusal gazetede yazılar kaleme alan Ramanlı, pek çok televizyon programına da konuk olarak katıldı.

Evli ve iki çocuk babası olan Ramanlı, Batman’da güçlü olan Ramanlı Aşiretine mensup. İyi derecede Kürtçe ve İngilizce biliyor.

HÜDA Par'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararından sonra Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı, AK Parti Batman Milletvekili listesinden 2. sıradan gösterildi.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Batman Milletvekili olarak TBMM'ye girdi.

© Copyright 2023. Bütün Hakları Saklıdır.